Dzień Dziecka 2017

W ramach Dnia Dziecka w roku 2017, Związek Nauczycielstwa Polskiego w PŁ zaprosił wszystkie dzieci na trzy filmy: "Smerfy" „Gru, Dru i Minionki ” i „Auta 3”. Oczywiście, jak co roku, dzieci członków Związku otrzymały paczki ze słodkościami i nie tylko.

logoland1Główną atrakcją tegorocznego Dnia Dziecka była niewątpliwie wycieczka do LEGOLANDU w Niemczech i disneyowskiego zamku Neuschwanstein. Legoland Deutschland to jeden z 3 parków tematycznych sieci Legoland w Europie. Do jego budowy zużyto aż 55 milionów klocków LEGO! Na miejscu czekało mnóstwo interesujących i zwariowanych atrakcji w 9 krainach tematycznych. logoland2Dodatkową atrakcją w LEGOLANDZIE były dni Star Wars. Dzieci (i nie tylko dzieci ;-)) mogły zrobić sobie zdjęcie z Rycerzami Jedi, lordem Vaderem czy szturmowcami Imperium. Były pokazy walk na miecze świetlne i uroczysta parada wszystkich postaci z Gwiezdnych Wojen. logoland3W ostatnim dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili najbardziej znany zamek Ludwika II, który był inspiracją dla Walta Disneya (logo w czołówce filmów wzorowane jest właśnie na owym zamku). Był też spacer po Marienbrücke (Most Marii), położonym dokładnie naprzeciw zamku nad prawie stumetrową przepaścią.logoland4

więcej zdjęć z LEGOLANDU -> tutaj

Podobnie jak rok temu ZNP w PŁ zorganizował darmową wycieczkę dla dzieci na 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauko Kopernik do Warszawy.

Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

Jednym z pokazów odwiedzanych przez uczestników wycieczki były prezentacje i eksperymenty przygotowane przez fizyków z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ. Zespół ten od wielu lat jest obecny na Pikniku Naukowym, a jego pokazy cieszą się dużą popularnością.

Chętni wycieczkowicze mogli zwiedzić stadion i poczuć się jak VIP - zająć miejsca najważniejszych ludzi w Polsce w eleganckich lożach, a także zwiedzić pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

foto by Grażyna Wilińska

Ostanią z wielu atrakcji przygotowaną w ramach Dnia Dziecka przez ZNP w PŁ, był wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na całodniowe zwiedzanie niezwykle ciekawych interaktywnych wystaw. Wycieczkowicze mieli okazję samodzielnie eksperymentować, wszystkiego dotknąć, sprawdzić, przekręcić, podskoczyć czy krzyknąć. W ramch tego wyjazdu zaplanowany był też pokaz w planetarium. Atrakcji było tyle, że zapoznanie się z każdą z nich było niewykonalne podczas jednorazowej wizyty. Dlatego też w przyszłym roku pewnie znów wybierzemy się do Centrum Nauki Kopernik.

foto by A&P